• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 112312
  • Dzisiaj jest 4 sierpnia 2020 r.
  • Jest to 216 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 150 dni.

Dodany: 2014-05-09 10:03:49

 

Kolektory próżnioweAby prawidłowo i świadomie wykorzystywać energię słoneczną, należy jak najwięcej na jej temat wiedzieć. Dzięki temu będziemy świadomi możliwości i zagrożeń, jakie to ze sobą niesie. Większość osób przykładów nie wie nawet, że jest więcej niż tylko jeden rodzaj kolektorów słonecznych oraz pompy ciepla olsztyn. Przykładem na to mogą być chociażby kolektory próżniowe.

 

Na czym polega zasada działania kolektorów próżniowych? Kolektory te są znacznie bardziej wydajne, od swoich tradycyjnych odpowiedników. Przede wszystkim ze względu na budowę. Sa one skonstruowane z pompy ciepla olsztyn i rur próżniowych, w których zbiera się ciepło. Jest to znaczne ułatwienie dla działania kolektora w obszarach mniej nasłonecznionych, takich jak Polska.

 

Jednak ma on również swoje wady, tak jak pompy ciepla olsztyn. Jest przede wszystkim droższy, ze względu na swoją budowę oraz mniej wytrzymały na warunki atmosferyczne, takie jak grad. Dzięki swojej budowie absorpcja nie jest tak bardzo zależna od temperatury, co również ma znaczenie dla naszego kraju..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kolektory próżniowe
Nick: