• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 112040
  • Dzisiaj jest 4 sierpnia 2020 r.
  • Jest to 216 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 150 dni.

Dodany: 2014-05-09 09:33:09

 

Pozyskiwanie energii słonecznejWszyscy naokoło przekonują, że warto zainwestować w odnawialne źródła energii. Ludzie jednak mają wątpliwości, ponieważ zrobienie takiej instalacji kosztuje, a ciężko znaleźć w sąsiedztwie kogoś, kto poręczy, że jest to instalacja opłacalna i bezpieczna. Mimo to coraz więcej osób pozyskuje energię słoneczną i ociepla przy jej pomocy i przy pomocy pompy ciepla olsztyn dom.

 

W jaki sposób można pozyskiwać tę energię i wykorzystać z pompy ciepla olsztyn? Jest na to kilka sposobów. Po pierwsze można użyć popularnych ogniw fotowoltaicznych, które robią spora karierę również w Polsce. Te urządzenia bezpośrednio przetwarzają energię słoneczną, na energię elektryczną.

 

Po drugie, razem z pompy ciepla olsztyn możemy wykorzystać kolektory z konwersją fototermiczną, gdzie energia słoneczna bezpośrednio zamienia się w cieplną. Instalacja fotochemiczna konwerstuje energię słoneczną na chemiczną. Są to podstawowe i najbardziej popularne sposoby na pozyskiwanie energii słonecznej. W sprawie szczegółów najlepiej poradzić się specjalisty w dziedzinie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pozyskiwanie energii słonecznej
Nick: