• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 112067
  • Dzisiaj jest 4 sierpnia 2020 r.
  • Jest to 216 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 150 dni.

Dodany: 2014-05-08 11:45:58
 

Działanie pomp ciepłaJak zbudować dom, który z jednej strony będzie przyjazny środowisku, a z drugiej pozwoli zaoszczędzić pieniądze? Nic prostszego, wystarczy zainwestować w pompy ciepla olsztyn. Dzisiejsza technika wychodzi naprzeciw osobom, które mają takie potrzeby. Wybór jest naprawdę duży, wystarczy tylko zdecydować się na konkretne rozwiązania.

 

Jak jednak działa taka pompy ciepla olsztyn? Zasada jest bardzo prosta. Jest to system analogiczny do pompy hydraulicznej, pompującej ciecz. Nasza pompy ciepla olsztyn również potrzebuje energii z zewnątrz. Dlaczego? Ponieważ ciepło w urządzeniu płynie od temperatury niższej, do wyższej, co jest drogą odwrotną do naturalnej.

 

Ta woda po drodze nagrzewa się, a sposób w jaki to się dzieje, zależy od systemu, jaki wybierzemy. Może się przykładowo ogrzewać dzięki ciepłu z wnętrza ziemi. Energia do napędu pompy dostarczana jest zazwyczaj z pieca olejowego. Jak więc widać jest to prosty mechanizm, który nie tylko chroni środowisko, ale również naszą kieszeń. Opłacalna inwestycja.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Działanie pomp ciepła
Nick: