• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 112098
  • Dzisiaj jest 4 sierpnia 2020 r.
  • Jest to 216 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 150 dni.

Dodany: 2014-05-08 11:40:39

 

Koszt pomp ciepłaOgrzewanie energooszczędne w domu? Chyba nikt nie odmówi takiej propozycji. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko jest tak drogie, o energii nawet nie wspominając. Szczególnie jeśli ktoś ma piec węglowy albo gazowy – wtedy płaci najwięcej. jednak są alternatywy, takie jak pompy ciepla olsztyn.

 

Jaki jest koszt takiej pompy ciepla olsztyn? Wszystko zależy od tego, jaki mamy dom i jakie mamy zapotrzebowanie na energię. Specjaliści montujący pompy ciepla olsztyn muszą najpierw sprawdzić parametry domu, czyli powierzchnię, ilość i rozmieszczenie okien czy budowę ścian. Poza tym, czynnikiem decydującym jest też rodzaj instalacji, jaką sobie wybierzemy.

 

Najdroższe pompy będą przy instalacjach gruntowych, zaś najtańsze przy powietrznych. Nie można więc jednoznacznie podać ceny takiej pompy, bo jest uzależniona od zbyt wielu różnych czynników. Można za to orientacyjnie podać cenę instalacji. Przykładowo taka instalacja gruntowa kosztuje około osiemdziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście przy założeniu, że powierzchnia domu nie przekracza stu metrów kwadratowych.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Koszt pomp ciepła
Nick: