• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 12391
  • Dzisiaj jest 11 lipca 2020 r.
  • Jest to 192 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 174 dni.

Dodany: 2012-08-09 12:44:22

Czym są pompy ciepłaPompy ciepła to urządzenia do pobierania energii z wnętrza ziemi można powiedzieć do pompowania jej ze źródeł geotermalnych o mniejszym lub większym stopniu użyteczności.

 

To nie to samo co kolektory sloneczne olsztyn, opierają się na pozyskiwaniu energii z natury i otoczenia przez to, a kolektory sloneczne olsztyn pobierają ją ze słońca. Wspólnym mianownikiem pomiędzy kolektory sloneczne olsztyn a pompami ciepła jest na pewno coś takiego jak alternatywna energia do jakiej zalicza się między innymi wody geotermalne i skały nagrzane tymi wodami do granic wytrzymałości.

 

To z nich pobiera się energię za pomocą pomp ciepła. Tak to właśnie działa, pompy ciepła to zazwyczaj studnie dwie, głębinowe gdzie jedną drogą woda wpada a drugą wypada już ogrzana do właściwej temperatury użytkowej jakiej nie daje nic innego. Nic co dotychczas znane nie potrafi zapewnić nam lepszych warunków poboru ciepła niż te sprawdzone sprzęty i maszyny. Co jest wielce pozytywne i chwali się za to energię odnawialną..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są pompy ciepła
Nick: